Kočičí horoskop

23.1.2011

Beran (21.3. až 20.4.)

Máte-li doma kočku ve znamení berana, tak jistě nejlépe víte, jak je Vaše kočka živá a vitální. Ideálním dárkem pro Vašeho mazlíčka je hračka, prolézačka nebo cokoliv při čem může vydat energii, kterou tolik oplývá. U hry, která ji zaujme dokáže až neúnavně dlouho dovádět. Máte-li koček více, tou která bude vůdčí osobností bude vedle kočky zrozené v lvu, i kočka narozená v beranu. Ke slabším kočkám se občas může chovat bezohledně a sobecky, je proto na Vás ohlídat, aby se všem kočkám dostalo stejné péče. Jejím typickým znakem je, že má ráda nebezpečí, které tak s gustem vyhledává. Opatrně tedy s balkonem a dalšími pro kočku nebezpečnými nástrahami. Pořizujete-li si kočku hlavně pro mazlení, tak s touto kočkou si jej příliš neužijete. Ne že by se nemazlila ráda, ale pouze když to ona chce a má náladu, což může být pro některé chovatelé zklamáním. Máte-li naopak rádi sebevědomé a nezávislé kočky, tak jste právě našli toho ideálního kočičího přítele.

Býk (21.4. až 21.5.)

Majitelé kočky narozené v býku by měli vědět, že jejím snem je laskavý domov oplývající více než dostatkem jídla a pití. Kočičí býci neoplývají zrovna přebytkem energie, naopak občasná tendence k lenosti spojená s jejich apetitem může vést mnohdy k tomu, že tyto kočky bývají často obézní. Jedinou aktivitou, u které je jejich výdrž maximální je mazlení, v tom jsou kočičí býčci nepřekonatelní. Tyto kočky jsou velmi otevřené a mají přátelskou povahu, budou tedy jistě miláčkem i Vašich přátel a známých. Jediné na čem lpí je jejich domov, který opravdu milují. Pořizujete-li si kočku zrozenou ve znamení býka, počítejte s tím, že je to navždy, protože to co naopak nesnáší jsou radikální změny, na které dokáží reagovat velmi vzdorovitě. Je-li Váš domov klidným místem a máte-li rádi neustálou přítomnost a blízkost svého kočičího přítele, bude pro Vás býk tou správnou volbou.

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Kočka mnoha tváří, tak by se mohla charakterizovat kočka ve znamení blížence. Pokaždé je to ale kočka inteligentní a bystrá, která nezkazí žádnou zábavu, hru a akci bude naopak vždy s povděkem vyhledávat. Do vínku jí byla dána i statečnost, nebojí se ani větších a silnějších protivníků, oddaně bude střežit Váš dům. Protože je výborný lovec, nemusíte mít obavy z myší a dalších hryzců. Od přírody je tato kočka zvídavá, ve Vašem domě zná určitě dokonale každý kout, nic neunikne její pozornosti a pečlivému prozkoumání. Kočka narozená ve znamení blížence bude nejspokojenější ve velké rodině nebo alespoň v rodině, která žije čilým společenským životem, je totiž vyloženě společenským tvorem a nevadí jí dokonce ani společnost psa. Nemáte-li rádi nudu a chcete-li se se svou kočku hlavně pobavit, pořiďte si kočičího blížence.

Rak (22.6. až 22.7.)

Kočičí ráčkové bývají jedny z nejmilejších a nejpřítulnějších zvířecích přátel. Vyžadují hodně vaší pozornosti, péče a něhy, ale vše Vám mnohonásobně vrátí. Moc rádi se mazlí a jejich láska k vám je téměř hmatatelná. Klidný a bezpečný domov je v případě kočky zrozené v raku tou nejlepší cestou k jejímu srdci. Kočka, které je toto dopřáno se stane velmi domáckou a určitě nebudete mít starosti s touláním jako je tomu v případě některých koček. U této kočky se nemusíte určitě obávat ani problémů s čistotností, většina kočičích raků bývá těmi nejčistotnějšími kočkami. Co se týče hraček a stravy je velmi skromná, zvykne-li si na něco, nevyžaduje změnu a spokojí se s tím, co má. Jediné s čím je třeba zacházet opatrně je kritika jí samé, to nese zvláště od svého páníčka velmi těžce. S ostatními kočkami si rozumí dobře, ale opravdové přátelství k nim dokáže navázat až po delší době, pak ovšem můžeme hovořit o přátelství na život a na smrt.

Lev (23.7. až 22.8.)

Kočky zrozené ve lvu jsou považovány za opravdové kočičí královny. Pokud máte doma kočku, ze které majestátnost a půvab jen srší a jejíž temperament je nepřehlédnutelný, jedná se určitě o kočičího lva. Tato kočka je zrozená k předvádění se, plánujete-li se s ní účastnit výstav, tak je pro Vás naprosto ideální, z nejedné výstavy se jistě vrátíte s cennou trofejí. Je velmi společenská, větší kočičí společnost (které bude pravděpodobně dominovat) jí bude dělat dobře. Neprosazuje-li své zájmy až příliš urputně, tak bývá většinou oblíbená, protože s ní nikdy není nuda. Její zásoba energie se zdá být nevyčerpatelná. Kočičí lvi jsou přímo předurčeny k lovu, jejich loveckému apetitu odolá jen málokterá myška. Zároveň je velmi nebojácná o občas dokáže riskovat až příliš, což od Vás vyžaduje zvýšenou opatrnost a pozornost. Ráda se nechává rozmazlovat, občas si budete muset sáhnout skutečně hluboko do kapsy, protože si potrpí na skutečné lahůdky a pamlsky. Hračka, kterou jí chcete potěšit by také měla být z řady luxusnějších. Odměnou za péči o ni Vám bude její skvělá společnost, kterou Vám dopřeje.

Panna (23.8. až 22.9.)

Hledáte-li klidného, milého a rozvážného kočičího společníka, bude pro vás kočka narozená v panně to pravé. Ze začátku se Vám může zdát trochu zdrženlivá a bojácná, ale jakmile si k Vám získá důvěru, bude její láska patřit jen Vám. Oddanost je její silnou vlastností. Jsou to velmi citliví tvorové, kteří těžko snášejí jakoukoliv kritiku, a to zvláště od Vás. Kočičí panny Vás občas překvapí svou bystrostí, jsou považovány za jedny z nejinteligentnějších koček celého zvěrokruhu. Péče o ni bývá většinou nenáročná, nepotrpí si na vybrané speciality, spokojí se téměř se vším, co je jí podávané s láskou. Nepořádku z její strany se opravdu bát nemusíte, kočky zrozené v panně si velmi potrpí na čistotu a dobré způsoby. Pro svou klidnou povahu a nenáročnou péči se proto hodí jako ideální společník do rodiny seniorů, kteří ji dokáží zahrnout spoustou lásky.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Kočky narozené ve znamení vah mívají většinou velmi přítulnou a milou povahu. Obvykle milují hry všeho druhu, jsou aktivní, vynalézavé a dobrá nálada je opouští jen málokdy. Jejich kočičí hrátky Vás jistě mnohokrát pobaví a rozesmějí. Svým vzhledem patří mezi nejkrásnější kočky celého kočičího zvěrokruhu, jsou tak vyrovnanou konkurencí kočkám narozeným ve lvu. Pokud je Váš domov klidné a harmonické místo, bude tím pravým domovem i pro kočku zrozenou ve vahách. Jejich smysl pro spravedlnost je opravdu silně vyvinut. Budete-li chovat více koček najednou, tak se snažte svou péči a lásku rozdělovat rovným dílem, protože to co tato kočka nestrpí je upřednostňování nebo naopak opomíjení jedné kočky na úkor druhé. Tyto kočičky bývají velcí gurmáni, kteří si potrpí na lahůdky všeho druhu. Rádi se také obklopují hezkými věcmi. Jejich silnou stránkou je schopnost  přimět své blízké svým milým a pozitivním přístupem k životu házet starosti a chmury běžného dne za hlavu.

Štír (24.10. až 22.11.)

Kočky narozené ve znamení štíra poznáte podle toho, že jsou téměř vždy hrdé a sebevědomé. Ve vztahu vůči neznámým lidem a kočkám se obvykle chovají velmi rezervovaně až chladně, pouze Vy víte, že to je její slupka a že její city jsou opravdu hluboké. Jejich velká citlivost jim dává schopnost vytušit, kdy je páníčkovi nejhůř a dokáží mu být skutečnou oporou. Pouze svým nejbližším jsou kočičí štíři ochotni otevřít svoji duši. Nejsou velkým milovníkem změn, potřebují Váš domov jako pevnou základnu, ze které budou vyrážet za svým kočičím dobrodružstvím, které opravdu milují, především záhady a tajemství všeho druhu. Problémy mohou nastat chováte-li doma více mazlíčků. Kočka ve štíru se o své zázemí jen velmi nerada dělí, snazší je situace, pokud si přivedete štíří koťátko do domova, kde se již jiní zvířecí kamarádi nachází, opačný případ bývá komplikovanější. Hledáte-li věrného přítele, který bude stát vždy při Vás, vyberte si kočičího štíra.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Kočky narozené ve střelci bývají obvykle velice přátelské. Pro svou veselou povahu jsou miláčkem Vaším i Vašich přátel. Tyto kočičky obvykle překypují energií a optimismem, který bývá někdy doslova nakažlivý. To s čím se budete muset smířit, když si kočičího střelce budete pořizovat, je jejich touha po svobodě a nezávislosti. Svůj domov bude milovat a jistě se do něj bude i ráda vracet, ale zároveň bude milovat nekonečné toulky a objevování nových věcí. Není extrovertnějších koček než jsou právě tyto zrozené ve střelci, předvádění se a bavení společnosti je jejich velkou zálibou. Kdyby tak existovala herecká kočičí škola. Jsou to prostě společenští tvorové, kteří se ve společnosti cítí doslova jako ryby ve vodě. Čím více mazlíčků doma chováte, tím pro tuto kočičku lépe. V takovém prostředí bude tím nejspokojenějším kočičím přítelem.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Kočky narozené ve znamení kozoroha bývají obvykle velice přizpůsobivé podmínkám, ve kterých žijí. Když už si ale něčemu přivyknou, neradi snáší změny. Největším přáním této kočky je mít dobré zázemí. Kočičí kozorozi mohou působit jako introverti, kteří si vystačí sami se sebou a  příliš nevyhledávají společnost. Jejich zdrženlivost je ale jen známkou toho, že si nejsou sami sebou jisti. Jakmile získají více důvěry ke svému páníčkovi a sebedůvěry k sobě samému, tak se z nich stanou přátelští mazlíčci na celý život. Jste-li vlídný a citlivý chovatel, tak pro Vás tato kočka bude to pravé. Časté mazlení a projevy lásky z Vaší strany z ní udělají tu nejšťastnější kočku na světě, pro kterou bude její domov tím nejdůležitějším. Pokud jste si vybral právě tuto kočku, tak jistě oceníte, že kočky v kozorohu nevyžadují náročnou péči, jsou velmi samostatné a čistotné.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Svobodomyslnost, volnost a nezávislost – tato tři slova nejlépe vyjadřují povahu kočky narozené ve znamení vodnáře, svoboda pro ně prostě znamená téměř vše. Ideálně se hodí do těch domácností, kde je jim umožněn volný výběh, kdykoliv po něm zatouží. Nejhorší je pro ní pobývání v malých prostorách, což by Vám svými drápky jistě dokázala dát řádně najevo. Tato kočička určitě nebude z těch, které Vás budou pronásledovat na každém kroku, naopak mají spoustu zájmů a jsou velmi činorodí. Cokoliv nového, co se objeví v jejich blízkosti nezůstane bez jejich povšimnutí, kočičí vodnář bude tím prvním, kdo půjde na průzkum. Tyto kočky bývají velmi přátelské a mírumilovné, navazování kontaktů s novými kočičími i zvířecími kamarády jim obvykle nečiní větší problémy. Máte-li zahrádku a hledáte-li milého a zábavného kočičího přítele, tak je kočičí vodnář pro vás to pravé.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Kočky narozené ve znamení ryb bývají milými, klidnými a věrnými společníky pod podmínkou, že jim věnujete dostatek času. O Vaší lásce potřebuje být ujišťována každý den, mazlení s Vámi je pro ni tou nejpříjemnější zábavou. Vyhovuje jí klidný domov, kde se pohlazením opravdu nešetří. Naopak jste-li příliš zaměstnáni a máte-li hodně přátel, kteří Vás často navštěvují, nebude tato kočka pro Vás správná volba. To se raději porozhlédněte po kočičce narozené v některém ze vzdušných nebo ohnivých znamení. Kočičí ryba žijící v takovéto domácnosti se stává velmi nevyrovnanou, citově labilní a nezřídka může trpět neurózami, což Vám může dát najevo nečistotností nebo nestřídmostí v konzumaci jídla. S kočičími a jinými zvířecími přáteli, které zná již dlouho a má k nim důvěru, bude mít hezký vztah. Není poddajnější a milejší kočičky dopřáváte-li jí to pravé, tato kočička vás bude milovat jako nikdo jiný.


Publikováno v kategorii Kočičí zajímavosti

© KERAMOST, a.s. 2012 | webdesign Karel Hejkal