Miss kočka 2022

3.5.2022

Miss kočka je unikátní soutěž pro domácí kočky, bez ohledu na jejich původ. KERAMOST, a.s. letos poprvé se stala jedním z partnerů, která podpoří tuto jedinečnou akci. Již 10. ročník se koná v neděli 8. května v KC Zahrada na Pražském Chodově.

Akci pořádá spolek Kočičí a psí azyl. O tituly, poháry a hodnotné ceny od sponzorů se každoročně utkají desítky domácích mňoukajících mazlíčků, zcela bez ohledu na původ. To znamená, že šanci vyhrát mají hlavně klasické domácí „miciny“.

Miss kočka je akce především charitativní, veškerý výtěžek jde totiž přímo na pomoc útulkům opuštěných koček. Souběžně se soutěží krásy probíhá Umísťovací výstava koček z útulků z celé ČR, kde si může zájemce vybrat nového kočičího kamaráda.

Historicky první Miss Kočka se konala v roce 2003, a to v neděli 19. října
v KC Zahrada v Praze 11 – byla to i první velká akce pro veřejnost v nově otevřeném KC Zahrada. Výstavy se zúčastnilo přes 110 koček z celé republiky (vč. 50 z útulku), které si přišlo prohlédnout přes tisíc lidí(!).V anketě návštěvníků zvítězil dvouletý dlouhosrstý obr jménem Goráč (z Prahy 4).

Přímo na akci se povedlo umístit 27 koček, vybrat 20 tis. Kč a hromady kočičích konzerv pro útulkové kočičky.

Součástí je vždy Umisťovací výstava koček z útulku.

Ačkoliv se soutěž koná už od r. 2003, nebyla každoročně, a tak zatím proběhlo „jen“ 9 ročníků. Ten letošní je tedy jubilejní 10. a jistě bude stát za to!

Akce se koná pod heslem:
Máte doma nejkrásnější kočku?
DOKAŽTE TO!!!

Účastnit se může jakákoliv domácí micka, stejně jako krasavice/krasavec s dlouhatánským rodokmenem. Je to vlastně taková „voříškiáda“, ale pro kočičky. Nebude se zkoumat urozený původ, nýbrž kočičí šmrnc, sympatie a krása.

Vítěze vybere VIP porota složená ze známých kočkomilů (letos v ní bohužel poprvé nezasedne zpěvačka Eva Pilarová, která vždy bývala předsedkyní poroty. Stejně jako se budeme muset obejít bez Zdeňka Srstky…).

Svou kočičku si můžete nechat posoudit i u profesionálních rozhodčích – odbornou „sekci“ opět povede Lena Venclíková, uznávaná chovatelka burmill a posuzovatelka (vč. světových výstav).

Každá kočička dostane na uvítanou voňavé stelivo Mikeš Parfum od společnosti KERAMOST, a.s.

Absolutního vítěze vyberou přímo návštěvníci akce pomocí hlasovacích lístků.

Jak se přihlásit? Snadno na email: akce@misskocka.cz.


Publikováno v kategorii Kočičí zajímavosti

© KERAMOST, a.s. 2012 | webdesign Karel Hejkal